317. Dönem Yedek Subay Sınavı

Not: Bu yazı Google sayesinde haddinden fazla popüler oldu. siteye açıldığından beri hiç almadığı kadar ziyaretçi aldırdı. Bundan şikayet etmiyorum. Fakat bazı arkadaşların yorumlarını genel ahlaka aykırı olduğu için silmek zorunda kaldım. Bazı  yorumlar ise 5237 Sayılı Türk Ceza Kanunu’nun 318. Maddesine karşı içerikte algılanabileceğinden dolayı yayına alınmadı. Netice itibariyle yazı yorumlara kapatılmıştır. 317. Dönem Yedek Subay Sınavı sonucunu öğrenebileceğiniz adres Kara Kuvvetleri Komutanlığı sitesidir.

Bugün askerlik hayatımın fiilen başladığı gün oldu. İzmir’de bulunduğumdan dolayı yedek subaylık sınavına Narlıdere İstihkâm Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı’nda girdim. Biraz sınavla ilgili tecrübelerimi anlatmak istiyorum. Gelecek nesillere yardımcı olmak babında :)

Sınav merkezine otobüsle çok rahat ulaşabilirsiniz. Sanırım Narlıdere yönüne giden bütün otobüsler olabilir. Ben Buca yönünden geldiğim için 670 Narlıdere-Buca otobüsünü tercih ettim. Okulun hemen önünde bir durak var zaten. Bahsettiğim yer tam olarak 3. Nizamiye olarak geçiyor. Saat 10.30 gibi oraya vardım. Hemen şunu ifade edeyim. Erken de gelseniz geçte gelseniz içerideki işlemler 5–6 saat sürüyor. Onun için sabahın köründe nizamiyeye dayanmaya gerek yok. Devamını Oku »