Burdur 58. Piyade Eğitim Alay Komutanlığı Günlerim 3

Burdur 58. Piyade Eğitim Alay Komutanlığı Logosu

Not: Yazının birinci ve ikinci bölümü. Dizinin bundan sonraki bölümlerini genel başlıklar halinde yazmayı düşünüyorum.

Eğitim

Asker öğretmenlik süresi 18 gün olduğu için sadece temel askerlik eğitimi verilmektedir. Bu eğitim içinde temel askerlik kuralları, silah ve yürüyüş eğitimi yer alıyor. Birinci hafta temel askerlik kuralları dediğimiz selamlama, künye okuma, sağa sola dönme, nizami yürüyüş yer alıyor. Aslında oldukça basit olan bu konular grupların kalabalık olması yüzünden uzun sürüyor. Daha sonra en ilgi çeken eğitime yani silah eğitimine sıra geliyor. Kısaca G3 Piyade tüfeği, tüfekle doğru nişan alma gibi konuların eğitimi veriliyor. Eğitim sonunda herkes silahla 25 metrelik atış poligonunda  üç el atış yapıyor. Yere yatarak tecrübeli bir çavuş nezaretinde 25 metreden bir dosya kâğıdının üzerindeki siyah boyalı bir kareyi vurmaya çalışıyorsunuz. (Bu arada üç kurşunu da hedefin tam ortasına sıktığımı söylemezsem çatlayacağım. Adımız mangada “sniper”a dahi çıkmıştı :)  )

Günlük plan çerçevesinde başınızdaki komutana bağlı olarak 4–6 sat çalışabiliyorsunuz. Yukarıda anlattığım gibi eğitimler pek zorlamıyor. Fakat ağustos ayının ortasında olunduğundan dolayı hava şartları insanı biraz zorluyor.

Son günler tamamen yemin töreni provasına ayrılıyor. Bu demek ki bol bol yürüyoruz. Hatta terhis sonunda sokakta uygun adım yürümeye başlayabilirsiniz :)

Yeri gelmişken günlük plandan bahsedelim. Sabah kalkışımız 6. Tabii burada nöbetçiliği istisna tutmanız gerekir. Herkes koğuş nöbeti tutuyor. Normal asker nöbeti gibi değil. Sadece kıyafetle koğuşları bekliyorsunuz o kadar. Gece nöbetleri bazen uyku problemi oluşturuyor ama o kadar da olacak. Askerlik nöbetle anlaşılır. Kalkıştan sonra herkes elbiseleri giyer, tıraş olunur, botlar boyanır ve kahvaltıya geçilir. 6.30 gibi kahvaltı yapılır. Kahvaltıdan sonra 12.30’daki öğlen yemeğine kadar eğitim alanına gidilir. Bazen sabahları eğitime başlamadan önce sabah jimnastiği yapılır. Jimnastik dediğim de ordu jimnastiği tüfeksiz hareketler serisinin nadide örnekleri sergilenir.  Öğlen arası iki iki buçuk saat kadar sürer. Daha sonra akşam yemeğine kadar eğitime gidilir. Öğleden sonraki eğitimler biraz daha hafif olur. 18.30 gibi akşam yemeği yenir. Ondan sonra içtima ve toplantı varsa yapılır. Yoksa istirahat saati başlar. Gece yatışlar 22.00 gibi olur. Aşağı yukarı günler birbirine benzer. Sadece hafta sonlarında ve kayıt işlemlerinin sürdüğü ilk günlerde değişik uygulamalar olabilir. Eğitim sürecinin yönetimi komutan tarafından belirlendiği için bölükten bölüğe değişen uygulamalar olabilir.

Eğitim sadece bu askeri eğitimden ibaret değil. Bazı sosyal konularda da eğitim veriliyor. Genelde konferans şeklinde Türkiye’nin Jeopolitik önemi, iç ve dış sorunlar, bazı kültürel konular hakkında eğitim veriliyor.

Yemek

Askere gelmeden önce acaba kaç çuval patates soyacağız diye düşündüm. Ama işin iç yüzü öyle değilmiş. Burdur’da yemekler asker tarafından hazırlanmıyordu. Dışarıdan bir firmadan satın alınıyordu.  Yemeğin hazırlanması, getirilmesinden servisine kadar her şey firmaya ait. Askere sadece yemeği yemek kalıyor :) Yemek günde üç öğün dört çeşit şeklinde veriliyor. Kahvaltıda genellikle çay veriliyor ama bir kaç gün süt çıktığı da oldu. Çayın yanına küçük piknik tipi kutularda dönüşümlü olarak tereyağı, bal, reçel, peynir veriliyor. Bazen salata, domates verildiği de oldu. Öğlen ve akşam yemeklerinde bir çeşit tatlı olarak ayrılıyor. Tatlı olarak puding, muhallebi, vezir parmağı, kemalpaşa gibi tatlılar veya üzüm, karpuz, kavun gibi meyveler veriliyor. Yemek olarak domates, mercimek, ezo gelin gibi çorbalar bolca çıkıyor. Ana yemek olarak genellikle yenebilecek şeyler çıkıyor. Börekten tutun, köfteye, kızartmaya, patates yemeğine kadar birçok çeşit var. Arada tavuk ve dana etli yemeklerin de çıktığı oluyor.

Genel olarak değerlendirmek gerekirse yemek hizmetleri iyi sadece servis tarzına ve yemekhane ortamına alışmak biraz zor oluyor. Çünkü biraz sıkışık bir şekilde yemek yiyorsunuz. (Bir masada 6 kişi) Bir çok kişinin zannettiğinin aksine karavana veya tabldot tabir edilen 4 gözlü kaplar yerine normal demir tabaklarda yiyorsunuz. Yemekhaneye girdiğinizde tatlı olarak yer alan yemek masanızda oluyor. Diğer yemekler görevliler tarafından servis ediliyor. Önce bir veya iki yemek servis ediliyor sonra diğeri. Tabi görevliler bütün yemekhaneyi dolaştıkları için iki servis arasındaki süre biraz uzayabiliyor. Eğer yemekleri beğenmezseniz kantinleri tercih edebilirsiniz.

Kantin

Öncelikle bir kaç çeşit kantin olduğunu söylemek gerekir. Birinci çeşit her bölüğün kendine ait olan küçük kantinler. Bu kantinler büfe tarzında olup sadece yiyecek ve içecek maddeleri satarlar. Temel ihtiyaçlar buradan giderilebilir. Ürün portföyü su, kola, dondurma, soda, poğaça, hazır kahve ve hazır çay. İkinci çeşit kantinler yemekhane bölgesinde bulunanlardır. Buradan tost, hamburger, pizza, ekmek arası köfte gibi yiyecekler ve içecek maddeleri alınabilir. Üçüncü çeşit ise merkez kantin olarak bilinen alaya giriş yapılan nizamiye kapısının karşısında yer alan büyük kantindir. Diğer kantinleri büfe veya bakkala benzetirsek burayı süpermarkete benzetebiliriz :)

Merkez kantinde değişik ürünlerin satıldığı dört bölüm var. Bu bölümler hediyelik eşya, askeri malzeme, sigara ve telefon kartı, gıda bölümleri. Bir askerin ihtiyaç duyabileceği hemen hemen her şey burada mevcut.

Bütün kantinlerde fiyatlar dışarıya göre oldukça ucuz. Örneğin küçük şişe suyu dışarıda her yerde 50 kuruş iken burada 20 kuruş, dondurmalar ucuz, diğer tüketim malzemeleri ucuz. Hatta giderayak stoklayan bazı tertipler yok değildi :)

Bunların haricinde çay, kahve alabileceğiniz makinalar mevcut. Bu makineler özellikle akşam istirahat saatlerinde yoğun olarak kullanılıyor. Makinalar bozuk para ile çalıştığından bozuk para epey değerli bir araç oluyor. Gelirken yanınıza bir miktar bozuk para -özellikle 25 kuruşluk- alırsanız epeyce işinize yarar.

Kışladaki diğer imkânları ve değerlendirmelerini de bir sonraki bölüme bırakalım…

270 Yorum

 1. Bende askerliğimin acemilik bölümünü (tabi askerlik sayılırsa) orada yapmıştım biz den sonra baya gelişme olmuş yemek almaya kendimiz gidip bulaşıklarıda kendimiz yıkıyorduk.Çay kahve makinasıda yoktu uzun dönem askerler elinde termos çay satıyor.Para üstlerinden de yolunu buluyordu.3 kurşun attım onuda 1. dünya savaşından kalma m1 lerle attık nereye gittiği belli değildi :)

 2. Bizim dönemimiz çok iyiydi.
  Arkadaşlar sağ olsunlar 41 getiriyorlardı içiyorduk.

 3. taner bıyıklı :

  bende 88/1 gidiyom bakalım nasıl biyer şu burdur inşallah iy gecer her keze hayırlı teskereler dilereim

 4. gizem :

  benimde abim asker çok güzel biryermiş 88/1 gitti. butun gun yatıolarmış çok begenmiş ama dagıtımı nasıl olur acaba uzaklara gidermi yaa :( bide ulaştrma olrk gitti ama komando oldu :)))

 5. HÜSEYİN :

  VALLAH BENDE 83 DOĞUMLUYUM AMA 88/2 TERTİPLERLE 18 GÜN SONRA GİDİYORUM. HERKES AYNI ŞEYİ SÖYLÜYOR. BURDUR GÜZEL YER DİYE BENİM ABİMDE ACEMİLİK DÖNEMİNİ AYNI ALAYDA YAPTI HERŞEYİN HAYIRLISI ARKADAŞLAR

 6. SEDAT :

  aynen bende 86 doğumluyum 88/2 lerle burdura gidiyorum acemili için herkez burdur için askeriyenin 5* ı diyor tertiblerim orda görüşürüz biz 2 amcaoğlu gelioz aynı yere sedat ve ferhat

 7. gürbüz :

  slm bende burdur ulaştırmaya gidiyorum 88/2 rize
  adım gürbüz herkese slmlar

 8. vefa :

  slm arkadaşlar istanbuldan bayram 88/2 burdur ulaştırmaya gelicem allahın izniyle

 9. vefa :

  kimse yokmu arkadaşlar

 10. eyüp :

  slm tertipler bende sakaryadan eyup 88 2 gelıyom bende ulastrma bakalım nasıl cok tırmalıcazma:D

 11. bende nasipse oğlumu ayın 18 inde gönderiyorum. orada şuan görev yapanlara selamlarımı gönderiyorum.onlara hayırlı tezkereler diliyorum yeni gidenlerede sabır metanet diliyorum.ŞUNU HİÇ KİMSE UNUTMASINKİ SAYILI GÜN ÇABUK GEÇİYOR AMA BU GÖREVİ SEVEREK İSTEYEREK VATAN BORCUNUN KUTSALLIĞINI DÜŞÜNEREK YAPMAK APAYRI BİR GURUR. BEN 66-1 TERTİP YAPTIM BAKIN ŞUAN 88-2 TERTİPLER GİDİYOR CENABI MEVLAM HEPİNİZ KANADININ ALTINA ALSIN SAĞ SALİM YUVANIZA GİTMEYİ NASİP EYLESİN BU VATAN ÖYLE KUTSALKİ UĞRUNA ÖLMEK EN BÜYÜK MERTEBE KISACASI DİYECEĞİM ŞU ASKERLİK ARKADAŞLIĞI 70 YAŞINADA GELSENİZ DÜNKÜ GİBİ TAZE NEMUTLU SİZLEREKİ BU BAYRAĞI SİZLER OMUZLADINIZ GELECEK DEVRELERE KADAR OMUZLARINIZDA KALSIN ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN

 12. faruk. :

  slm arkadaşlar ben bartınlıyım 88/2 burdurda acemi birligim cıktı ulaştırma egitimi göricem herkese hayırlı teskereler?

 13. gürbüz :

  evet 66/1 abinin dediği gibi isteyerek ve severek yaparsan sayılı gün tez biter diyorlarmış bakacaız işte nasıl bitiyor diye :)
  burdur ulaştırmayı herkes çok iyi diyo türkiyedeki en iyi en rahat acemi birliğiymiş ona da bakılacak :) ben rizeden gürbüz 88/2 burdur ulaştırma herkese slmlar orda rastlarsak görüşrüz bayram,eyüp,sedat,ahmet-ferhat

 14. murat sarıkaya}}}} :

  slm arkadaslar bende çerkezkoyden 88\2 tertıp olarak geliyorum hayırlı teskereler

 15. memet :

  slm ben elazığdan memet 88/2 geliyom acemi birligi burdur cıktı yoruölar cok iyi inşallah rahat bi askerlik dönemi geciririz şimdiden arkadaşlara hayırlı teskereler

 16. ayhan :

  slm arkadaşlar inşallah bende burdura gidiyorum 88/2 ulaştırma yorumların hepsi çok methediyor ama nasıl olur bilmiyoruz arkadaşlar allah hayırlısıyla bitirmek nasip eder inşallah ha bu arada kütahyalıyım görüşmek üzere arkadaşlar…..

 17. alparslan :

  slm arkdslar bende 83 dogumluyum 88/2 burdura geliyorum:) izmitten. umarım gorusruz simdiden herkese hayırlı olsun gorusmk uzere msn adresim alpyesan@hotmail.com

 18. Mehmet :

  Bende 88/2 geliyorum mersinden Mehmet levent

 19. Ahmet yıldırım :

  Ben elazığdan Ahmet yıldırım 88/2 burdur ulaştırma.bakalım Nasıl olacak .Yinede Herseyin hayırlısı artık .Gidip Gelmeme Gelipte Görmeme Var. Vatan Sağolsun

 20. halil ibrahim koç :

  slm arkadaşlar 83 lüyüm bende istanbuldanım 88/2 ulaştırma gidicem Burdur’a bi kaç yaşıtım olucak gibi gözüküyo sevindirici bi gelişme ama tabiki en önemlisi hepimiz kardeşiz hepimiz tertibiz istanbuldan bi isteginiz derdiniz sıkıntınız olursa abiniz kardeşiniz her zaman yardıma hazır h_i_k_34@hotmail.com msn im cekinmeden ekleyebilirsiniz Burdur’da görüşmek üzere allaha emanetsiniz..

 21. irfan :

  merhaba ben irfan 88/2 burdur 58 pıyade alayına düştum herkese slmlarr

 22. samet :

  bende 88-2 ulaştırma olarak burdura geliyorum herkezin dedigi gibi burdur güzel bir yer herkez için hayırlısını dilerim.

 23. burhan :

  slm arkadaşlar ben tecili bozdurdum nasip olursa 21-22 lerinde ordayım.ulaştırma olarak geliyorum.inşallah oralarda görüşürüz
  kütahya-simav
  herkese selamlar

 24. uğurcan :

  88/2 burdura geliyorum izmirden herkeze hayırlı olsun ordada görüşürüz inş.
  (uğurcan)

 25. alparslan :

  halil ibrahim koç mrb kardesim aynı yastayız:) umarım hrsy guzel gecer bizim icin gorusmk uzere

 26. güzel yazı

 27. HARUN TÜRK :

  bende burdur a çıktım bakalım neyi bolmuş göreceğiz inşallah bol olanın bizede faydası olur 88/2 tertip aslan tertip gidiyorum
  fındıkları kırıp geleceğim

 28. halil karabağ(eskişehir) :

  eskişehirden geliorumm…
  58.piyade alay komutanlığı ulaştırma88/2 olarak geliorumm eskişehirli olan warsa msj laşıp paslaşalımm
  halilkarabag@hotmail.com orada görüşmek üzere herkese şimdiden hayırlı tezkereler

 29. abdullah AL :

  MERHABA ARKADASLAR NE KADAR BURDUR ULAŞTIRMA YOLCUSU VAR YA..BENDE ŞOFÖR ADAYI OLARAK GELIYORUM ALLAH SONUMUZU HAYR ETSIN.ORDA GÜZEL BİR BİRLEKTELİK GECİRECEGİMİZİ UMUD EDİYORUM EKLEMEK İSTEYEN ARKADASLAR MSN İ EKLESİN BURSADAN SELAMLAR..dagci@turkei.net

 30. halil karabağ(eskişehir) :

  arkadaşlar herkes için hayırlısı herkes çok iii yer dio ama bilmiyoruz tabi

 31. cemal [ordu-fatsa] :

  slm arkadaslar 88″2 tertibim burdura dustum 58,piyade alayi fakat orda ulaştirmadamı var ben piyade bıliyorum.

 32. cemal [ordu-fatsa] :

  bende gıdiyorum piyade olarak herkez bize bıtlı piyade dıyor bide piyade komando olursak ulaştirmada varmiş abin komando olmuş baklim biz ne olacaz bende onun alt devresiyim herşeyın hayırlisı olur inşallah hepimize hayırlı teskereler.

 33. onur katırcıoğlu :

  Selam arkadaşlar
  ben de burdur yolcusuyum
  1979 doğumluyum denizli’den geliyorum
  insallah burdur da anlatıldığı gibi rahat bi askerlik yaparız
  herkese hayırlı teskereler

 34. yavuz :

  selam herkeze ..bende gelıyorumm trabzon lu boxor. askerlık yapmaya bakalım nasıl yermıs …kendınıze ıyı bakınnn lazz

 35. mehmet Asıl :

  slm arkadslar bende burdura gıdıorum tecilli oldugum için 88/2 tertip gıdıorumm allah yardımcımız olsun ELVEDA ANKARA

 36. fevzi :

  arkadaşlar bende üsküdardan fevzi 88-2 ulastırma gelıyorum 25inde teslım olcam butun tertıplerıme slmlar ınsallah orda gorusuruz….

 37. fevzi :

  kardesımm bende ordu fatsadanım 88-2 gıdıyorum ulastırma ınsallah gorusuruz benim telefonum bu ara goruselım topragız 05063134539

 38. fevzi :

  fevziii_20@hotmail.com

 39. cihan :

  arkadaslar bende 88/2 tertip gıdıyorum 24 ünde teslım olucam 58 inci piyade eğitim alay komutanlıgı ist /üsküdar zampara_57_ist@otmail.com aynı günde teslım olan tertiplerım msn adresımı ekleyım goruselım..

 40. cihan :

  fevzii kankamm benım sen gel benım torunum ol :):):):)

 41. barıs :

  BECOBARIS@hotmail.com burdurda goruşmek uzere ısteyen msn alsın makara yapalım aynı koguşa duşerız belki hayırlı teskereler..

 42. ayın25 de burdurdayım

 43. abidin :

  selam arkadaşlar 86 doğumluyum nevşehirliyim bende 88/2 burdura istanbul- çekmeköy’den geliyorum orda görüşmek üzere

 44. abidin :

  selam arkadaşlar 86 doğumluyum nevşehirliyim bende 88/2 burdura istanbul- çekmeköy’den geliyorum orda görüşmek üzere msn abidin_altun@hotmail.com

 45. ErSaN :

  Ben İstanbul Alibeyköy’den Ersan, benimde acemi birliği burdur 58. piyade alayına çıkmış,şöför olarak.anladığım kadarıyla burdaki herkez şöför eğitimi alıp çeşitli yerlere dağıtılıcak.Allah sonumuzu hayır etsin.herkez tertibini kollasın.Bize bizden başkasının yararı dokunmaz Allaha emanet olun.

 46. çakal :

  slm arkadaslar 9 tane cocukluk arkadasıyız oraya gelıyorum ulastırmayız herkese slm arabekse deval KAN CICEKLERI kütahya

 47. ferhat :

  kardeşler bende burdur ulaştırma olarak geliyorum görğşmek üzere.88/2-1 İZMİR’den herkese slmlar

 48. eray :

  selamun aleykum ben izmirden geliremm 88/2 ulaştırma grşmk üzere herkese slmlarrr

 49. rıdvan :

  25 mayısta burdurdayım inşallah.sınıfım ulaştırma.allahın izni ile orda görüşmek üzere dostlar.allaha emanet olun…”muşlu”

 50. rıdvan :

  ve aleyna aleyküme selam… bende 88/2 balıkesir-edremitten gelirem.memleket neresi kardeş?

 51. ayhan :

  selam arkadaslar bende tekırdağdan ulastırma olarak geliorm 25,nde teslim olucam msn alemci_20m@hotmail.com 84 dogumluyum sanırım yasıtlarımda olucak msn ekleyın orda paslasalım gurup olalım herkese hayırlı tesereler arkadaslar.

 52. ayhan :

  88/2 tertip

 53. fevzi :

  88-2 ıstanbul uskudardan gelıyorum 25 inde teslım olcam varsa aynı gun gıdıcek arkadaslar goruselım

 54. AHMET yıldırım :

  Merhaba arkadaslar Benim Email adresim avukat023@hotmail.com ekleyin.Bende Burdur 88/2 tertip Ayın 26 da ordayım.Şimdiden İyi Terkereler İnşallah :p

 55. ramazan baysoy :

  selam arkadaşlar ben 88/2 burdur 58.alay komutanlığında askerliğine 1 hafta sonra ulaştırma olarak gidiyorum tüm askerlik yapan arkadaşlarıma selamlarımı gönderiyorum hepinize hayırlı teskereler.

 56. SERDAR :

  selam arkadaşlar 88-2 burdur ulaştırma gidiyorum.25 mayısta görüşmek üzere hepimize hayırlı teskereler İZMİT serdar. serdar_01_16@hotmail.com

 57. Hasan :

  Merhaba arkadaşlar 83 Doğumluyum 22 sinde Burdur a geliyorum ulaştırma ve bugun haberim oldu :)

 58. hakan zafer :

  tertipler naber ya az kaldı bende 88/2 yım ankara burdur ulaştırma insallah orda gorusuruz

 59. Alparslan :

  slm arkadaslar ben de 88/2 burdur ulastırma yolcusuyum.Balıkesirden geliyorum,,insaallah guzel gecer.23. de teslım olucam simdiden hayırlı teskereler Allah’a Emanet olun…one65_2@hotmail.com

 60. bayram :

  selam arkadaşlar ben denizliden bayram bende 88/2 askerim herkese hayırlı teskereler çılgın horoz.

 61. ALİ :

  slm tertipler bnde izmirden 88/2 gelıyorum burdura bekleyın bnı herkese hayırlı teskereler.

 62. emre :

  slm arkadaslar bende kdz.ereglisinden 88/2 geliyorum ulaştırma olarak ya bu arada herkesi ulaştırma die çagırmışlar heralfde ne allah sonumuz hayır eylesin…

 63. Alper :

  slm herkese bende 88/2 gidiyorum 22 mayısda teslim olcam izmirden gidiyorum inş güzel arkadaşlıklar ediniriz burdurda görüşmek üzere

 64. murat memet elazığlı :

  slm öncelikle biz iki kanka olarak aynı yere düştük yıllarca beraber okuyup ve calıştık ve şimdi askere beraber aynı yere gidiyoruz umarızki acemi birliginden sonnrada usta birligide aynı olur şimdiden her askere başarılı bi askerlik diliyoruz 88/2 elazığ

 65. ibrahim aydın :

  SELAM ARKADASLAR…83 DOĞUMLUYUM ANKARADAN GELİYORUM ULASTIRMA OLARAK…GORUSMEK UZERE…24 MAYISTA ORADAYIM…5424183306

 66. ibrahim aydın :

  MEHMET SELAM ANKARA NIN NERESINDESIN? BEN YENIMAHALLE GORUSELIM…5424183306

 67. slm arkadaslar ben 85 liyim. burdur a cikti acemiligim .. 24 ünde teslim olacagım.. orada görüsmek üzere. alican_2002@hotmail.com

 68. emre özcan :

  ben 87 liyim 24 ünde teslim olucam nasipse herkese hayırlı teskereler şimdiden görüşmek üzere bu arada zonguldak ereğliden ben cuma akşamı 19.30 da çıkıyorum yola

 69. ben cumartesi öglen saat 14,30 gibi orada olacagım. tanısmak isteyenlerle kapıda görüsürüz. gri bi 307 olacak arkasında alican ipek 88/2 yaziyo orada görebilirsiniz benii.. herkese hayırlı teskereler simdiden…

 70. mustafa :

  arkadaşlar burdur 58. p. ulaştırma ya ben görevimi komando olarak yapmak istiyorum .şimdi siz bunu okuduğunuzda tabi bana gitte gör diyorsunuz belki ama ben yinede kararlıyım.

 71. abi tüm 88/2 gidenler eklesin görüşelim gitmeden :D

  ordulu_prens52@hotmail.com

 72. dursun :

  bende ulaştırma 25 teslim orda görüşürüz

 73. nihal :

  herkese selam,
  benim nişanlım 83’lü 88/2 gidiyor bugün 22 mayısta giriş yaptı. Yaşıtları çokmuş umarım hepiniz için güzel geçer. ALLAH bekleyenlerinize sabır versin çok zormuş ama sayılı gün çabuk geçer diyorlar umarım öyle olur nişanlımın adı Cengiz Alptekin /ANKARA’dan hepinize hayırlı teskereler…

 74. adem :

  selam arkadaşlar bende ankaradan88/2 burdura gidiyorum orda görüşürüz ademersahan@hotmail.com

 75. dursun :

  tertip bende geliyorum

 76. adem :

  slm ben fatsa’lı adem bende 88/2 burdur ulaştırmaya gidiyorum tüm tertiplerim burdurda görüşürüz

 77. Nusret :

  Slm herkese tecilim bittiği ve acemi birliği için burdura ulaştırma olarak geliyorum şimdiden herkese 88/2 tertiplere selamlar

 78. ayten :

  24.05.2008 gece 23:00 canım bitanem kardeşimi yolladım bayrampaşadan oda vatanı için burdura gidiyor görevi şöför inş ii hayırlı gecer şimdiden onu cok özledim seni cok seviyorum bitanem 88/2 murat istanbul (sivas) hayırlı teskereler kardeşim allaha emanet ol bütün askerlere hayırlı teskereler… :)

 79. busee :

  slm arkadslarr bnm de askımm bugun askeerr e gttıı umrmm burdur gzzll yrdıırr herkse allh sabrlıkk vrsınn alh kavustrsunnn askımı cok sewıyom ıns sah sahlımm glrr yaaaa

 80. yasin çelik :

  bizim amca ogluda oraya gitti selçuk hoca inş dedigin gibi rahattır.

 81. yasin çelik :

  bn 92 dogumluyum eger rahatsa bn oraya bi reservasyon yaptıralım::::::)))))))))))

 82. erdem :

  bu gün 58. piyade alayında yemin törenini yapıp dağıtım iznime geldim. bizim acemiliğimiz alayda yakın zamanda bi denetleme olacağından ve bu denetlemeye acemiler hariç herkesin gireceğinden onların gece gündüz hazırlık yapmalarını izleyerek geçti.bizimle ilgilenecek kimse bulunamıyordu. 2. tabur 1. bölükte 30 gün kaldım eğitim yaptığımız günleri hesap edersen 10 günü geçmemiştir. tek sıkıntımız günde yaklaşık 10 kez iştimaydı. birde günde bi kaç kez mıntıka yaptırılırdı onuda göz ardı etmemek lazım tabiki.onunda kolayını buldum cebime bi kaç kendi izmaritimi koyup mıntıka esnasında bunları eline alıp yapıyormuş gibi ortalıkda gezinmeniz yeterli olur.burada tuvaletler ve bulaşıkhaneye usta askerler bakyığından o yöndede bi sıkıntımız yoktu her iştimadan sonra araziolursanız sizi kimse aramaz bileo yüzden buraya düştüğünüze sevinin özellikle benim bölüğüme :) 30 günde 9 kez banyoya girdim gece 22- 23 ve sabah 5- 6arası banyoya giriş tamamen serbestir. alayda birdeinternetcafe mevcut herkes 30 dakika girebiliyor. inandırıcı bi bahane bulursanız rica edip dahada fazla kalabilirsiniz .bakalım usta birliğinde ne halt yiyeceğiz:P

 83. ismail 81/2 as-iz :

  Burdurda vatani görevini yapacak olan kardeşlerim hiç kafanıza takmayın güzel bir yerde askerlik yapacaksınız.3.piyade er.eğt.kom.yardımcılığı türkiyenin sayılı alaylarından biri.her türlü imkanınız var merak etmeyin.benim usta birliğimdi merk.kom.çok güzel anılarım oldu.şimdiden hepinize hayırlı terhisler…parola53

 84. ismail 81/2 as-iz :

  Burdurda vatani görevini yapacak olan kardeşlerim hiç kafanıza takmayın güzel bir yerde askerlik yapacaksınız.3.piyade er.eğt.kom.yardımcılığı türkiyenin sayılı alaylarından biri.her türlü imkanınız var merak etmeyin.benim usta birliğimdi merk.kom.çok güzel anılarım oldu.şimdiden hepinize hayırlı terhisler…parola53
  camurismail@hotmail.com

 85. Kamil 88/4 :

  Yorumlara Göre Burdur 58.Piyade Eğitim Alay Komutanlığı Göre Güzel Bir Yere Benziyor… Acemiliği Şansıma Burdur’da Yapacağım.10 Aralıkta Görüşürüz Arkadaşlar.Burdur Bur da Dur :P saviorcc@hotmail.com

 86. hasan :

  burdur geliyoruz hayırlısıyla inşallah iyi gecer

 87. HÜSEYİN :

  burdur a geliyorum hiç aklımda bile değildi inşallah kalırımda

 88. FATİH NUMANLAR :

  bende burdur topcu taburuna dustum ınsallah guzel bır yerdır yaaa neyse 10 aralıkta gorusmek dılegıyle herkeze hayırlı teskereler

 89. yusuf yıldız :

  slm arkadaslar ben 88/4 burdura gıdıyorum hayırlısıyla allah tum askerlerın yolunu ve bahtını acık etsın yusuf yıldız çankırı 12 aralık aksamı kogusta gorusmek uzereee karın agrısı basladıııııııııııııııııııııııııııııııııı

 90. FUAT :

  slm beyler bende izmir bornovadan geliyorum 88/4’üm hepimiz için en hayırlısı en güzeli nese o olsun bakalım orda bizi neler bekliyo umarım hergünümüz sorunsuz geçer özellikle izmirden burdura gitçek olan arkadaşlar yorum yazsn tanışmş olurz

 91. enes :

  12 aralıkta görüşmek üzere 88/4 58.piyade alayı.
  e_ipkin@hotmail.com

 92. HATAYLI ÖMER :

  SLM ARKADAŞLAR BEN HATAYLIYIM USTEKI YAZILAN YAZILARDAN COK ETKILENDIM İNSALLAH DEDIGINIZ KADAR GUZEL VE RAHAT BIR YERDIR. KISMETSE 13 ARALIK GUNU BURDUR 58 ALAY KOMUTANLIGI ULASTIRMA BİRLİGİNE TESLIM OLACAM .KISMETSE SIZLERDEN ORDA GORUSURUZ . 88/4 TERTİP SAFAGI UZUN TERTİP…. HATAYLI ÖMER

 93. HaLiL Han :

  sLm ArkadaşLar Ben 89/1 Kırşehir Burdur acemi BirLigim acaba ULaştırmamı ?

 94. serhat :

  burdur a 58. piyade egitim alayı na gidiyorum şubat 2009 da msn sadjan__@hotmail.com …..

 95. umut :

  slm arkaşlar 89 1 çorludan gelıorum burdura…

 96. mehmet :

  slm bende manisa somadan geliyorum 89 1 inşallah dedikleri gibidir

 97. mehmet :

  slm arkadaşlar bende burdura gidiyorum 89/1 kral devre 58.piyade egitim alayı ulaştırma bursadan mehmet

 98. ömer :

  slm arkadaslarrr ben ömer burdur 58 cı pıyade alayıı….97liyım 89/1 olarak gelıyorummm…hayırlısı neye o olswun bızım ıcın..hayırlı tekerlr hepimizee…ustev_01987@hotmail.com

 99. GÖKHAN :

  arkadaşlar bende istanbul kartaldan geliyorum 89/1 58.piyade egitim alayı burdur sınıf:ulaştırma

  bu arada üzülürmüsünüz sevinirmisiniz bilmem ama ben bu habere çok sevindim usta birlige yogunlukla genelde ya kıbrısa ya diyarbakıra yolluyorlarmış tabi ankara ve istanbul’uda es geçmemek lazım:D:D:D

 100. GÖKHAN :

  bu arada msn adresim teknik_gogo@hotmail.com ekleyin arkadaşlar tanışıp kaynaşalım….

 101. semih :

  slm ben semih sakarya sapancadan 89/1 gidiyorum 15 gun sonra herkez çok guzel dıyor insallah oyledır ama ne olursa olsun namus borcumuz hayırlısı

 102. semih :

  bu arada msn adresim tepebasili_semih@hotmail.com sakaryalı

 103. pasalarr kaptan black celıyiiii…….

 104. fatih :

  slm bende 89/1 burdur ulastırma olarak gelıyorum ıstanbul bahcelıevlerden tanısmak ısteyenler msn adresımı ekleyebılırler broken__52@hotmail.com

 105. ercan :

  merhaba arkadaşlar ben ercan bende 89/1 geliyorum tertiplerle görüşelim gitmeden istanbuldan varmı gelen.

 106. iskender :

  arkadaşlar bende 29/1 burdur (uaştırma) deninenlere göre burur da askerlik rahat diyolar. ben 84 doğumluyum. inşallah ordada yaşıtlarım vardır. hepimize şimdiden hayırlı tezkereler. ümraniye/İSTANBUL MSN: iskender_vatan@hotmail.com

 107. iskender :

  pardon arkadaşlar yazım hatası 89/1 :))))

 108. baki :

  slm arkadaşlar istanbuldan geliyorum tanışalım burdur ulaştırma
  gazi-24@hotmail.com

 109. 89 1 savunun ben geliyorum bekle beni burdur

 110. başmakçılı müfit kilvan :

  slm bende aydından geliyorum 87 nasip değilmiş 89/1 58. piyade alay komutanlığı burdur /ulaştırma şimdiden allah yardımcımız olsun 20 şubat yolcu abbas bağlasan durmaz

 111. başmakçılı müfit kilvan :

  her türk asker doğar ama her asker ulaştırma olamaz

 112. atakaan :

  slm arkadaşlar bende 88/1 eskişehirden geliorm.herkez güzel dio burdura.inş öyledir.eskişehirden gidenler varsa bana bu msnden ulaşsın lütfen.tertiplerimde ekliyebilir.selamlar:)) atakaan26@hotmail.com

 113. uğur hasanoğlu :

  müfit kilman bende mersinden geliyorum ulaştırma olarak inş görüşürüz hayırlı teskereler şimdiden herkese…

 114. yücel :

  slm arkadaşlar 89/1 tertip burdura gidiyorum ulaştırma ama nası bi yer bilmiyorum i olur inşallah

 115. bende geliyorum 89 a 1 25 şubat

 116. metin :

  slm arkadaşlar 89/1 geliom 26 şubat ta görüşmk üzere

 117. mesude kilvan :

  müfit kilvannn demek gittin hee inş.. anan için dönersin koçummm!!!

 118. pervin :

  ya ben yazmıştım ama yazdıklarımı gremiyrum.ewet sözlümde acemil olarak burdra düştü.şöfr olarak ama ulaşamıyrum brz kawgaıydık içim içimi yiyr anlıcanız.bunların yemin trennden öce grşme oluyr mu ? we ben nasıl ulaşablrm.msn adresm pervin_burak@hotmail.com.nolur bilen biri yanıtlarsa sewnrm şimdden tşk edrm

 119. yıldız :

  benim canımda orda askerlik yapıyo eminim bitecek canımın içi bugünlerde bitecek sen herşeyin üstesinden gelirsin eminim ben hep senin yanındayım UMUTUMMMM……

 120. şeyyyy :

  benımde sevgılım burdurda su an cok memnun cok guzel oldugunu soluyor ıns hayrlısıyla bıtırcek askerlıgını cok ozledım onu :(((

 121. umut :

  bitermi bu 21 gun dövizli askerlik

 122. bayram hasret :

  arkadaşlar bende burdurda yaptım acemı bırlığını vallahı on numaraya yerdı yemegınden sınemasına ve ınternetıne kadar cok guzel tek bır kotu tarafı var havası ve iştıma yuruyuş başka zor bı taraf yok

 123. ramazan esmer :

  bende burdura ulaştırma geliyorum 89/2 tertiplerimle 25 şubat akşamı saat en gec 5’görüşelim :))

 124. hasan :

  arkadaşlar bende bugun ogrendım 89-2 burdur şoför adayı olarak geliyomuşum okuduklarıma göre o kadarda zor acemelik geçirmiycez anırım herkese hayırlı teskereler…

 125. durali asar :

  selam arkadaslar antalyadan durali ben 20 03 1986 antalya dogumluyum 88/2 burdur ulastırma bırlıgı bekle gelıom hemserılerım benı bulsun

 126. batıkan :

  slm arkadaslar burdur ulaştırma 89/2 ben 86 lıyım hepimize şimdiden hayırlı tezkereler hepinize istanbul küçükçekmece batıkan mukul ben inşallah görüşürüz burdur da 25 mayıs akşam 5 en geç :D

 127. s.a 89/2 burdur 58. piyade er alayı ulaştırma 25’inde ordayız şimdiden hayırlı teskereler herkeze :)

 128. Alpay TAŞ :

  arkadaşlar s.a Eyüp 89/2 burdur ulaştırma olarak geliyorum … görüşürüz burdurda hepimize hyırlı teskereler inş.

 129. ugur :

  89/2 aydından ugur ben bende burdura geliyorum insallah görüşürüz

 130. 89 2 tertif

 131. SLM
  İNŞALLAH BURDUR GÜZEL YER ACEMİ BİRLİMİZİN ORA HER ŞEY 460 GÜN İÇİN Ü
  89-2 HER ŞEY VATAN İÇİN

 132. isimsiz :

  89/2 istanbul küçükçekmece (başakşehir) ulaştırma olarak geliyorum görüşmek üzere tertipler

 133. Erkan SÖĞÜT :

  1989/2 tertıp burdura ulaştırma gıden tertipler eklesin istanbul crazy_driver_ortega@hotmail.com

 134. batıkan :

  tertip ben cennet mah. k.çekmece under_woot61@hotmail.com benim msn ok burdur ulaştırma

 135. hüseyin :

  89/2 mersin/TARSUS hüseyin burdura ulaştırma olarak gidiyorum 25 inde ordayım topraklar bulsun huseyin_akilli33@hotmail.com

 136. ÖZCAN ULUÇ :

  BENİ EKLEYİN 1989/2 BURDUR ULAŞTIRMADAYIM

 137. ÖZCAN ULUÇ :

  BEN BATMANDAN TERTİPLER 1989 /2 BURDUR ULAŞRIRMADA GÖRÜŞELİM BENİ EKLEYİN ULUCLAR_34@HOTMAİL.COM

 138. ilyas ceray :

  slm millet burdur 58. alay ekleyin tanışalım yahu :))))
  ilyas_ceray@hotmail.com

 139. ALİrıza okutan :

  arkadaşlar önce herkese geçmiş olsun bende 86 lıyım ama 89 2 gidiyom burdurda goruşmek uzere rizeli ali rıza okutan

 140. görkem YAKUT :

  arkadaşlar bende 87 doğumluyum Balıkesir/burhaniyeden geliyorum 89/2 :)) herkes orası için çok güzel şeyler söylüyo yani hiç gözüm korkmadı ama dağıtım olayı nasıl oluyo acaba…

 141. ugur :

  burdur 89/2 izmirden ugur ben görüşmek isteyen arkadaslar eklesın şimdiden herkese hayırlı tezkereler kardeşlerim:) canavar__89@hotmail.com

 142. betoncu ali :

  selam millet bende gidiyorum aydın çineden ali bütün 88\2 devrelerime selam ederim işallah hayırlısıyla 460 ı bitiririz

 143. sinan :

  Beyler Bende Çok heyacanlığım. 89/3 burdur ulaştırma ya gidiyorum silüsaldım 25 i iştima bütün arkadaşlra hayırlı teskereler. ALLAH herkezin gönlüne göre versin.

 144. tarık :

  arkadaşlar askerlik kutsal bir görevdir en iyi bir sekilde bitirirsiniz inşallah allah hepinizi korusun bu vatan hepimizin hayırlı teskereler (ögrenci tarık)

 145. korkmaz89 :

  selam arkadaşlar ben konyalı ahmet herkese hayırlı teskereler allah büyüktür dert etmeyin herkese selam kral as tertip89/2

 146. çağdaş :

  selam ben 89 3 tertib olarak geliyorum ama nereye gideceğimi bilmiyorum bilen varmı

 147. biz burdurda 15 ayımız geçirdik biz o yoldan çoktan geçti 1983/3 tertip 2004 yılımız orda geçti sizin gibi acemileri eğitiyorduk bedellileri,öğretmenler,vs…

 148. musthed :

  bende galiba oraya gidecek bu dönemin son askeriyim inş ii bi askerlik ii anılarımız olur. 89/4

 149. gökhan uzun :

  ben 82 dogunluyum ama 2009/4 tertip gidiyorum burdur a dustum burada acemi birligi ne kadar surecek bilen varmı?

 150. serdar demir :

  selam ben izmir den serdar 89/4 burdur a geliyorum oraları nasıl cok merak edıyorum ınsallah hayırlısı olur görüşmek uzere hayırlı teskereler

 151. tanju :

  slm mıllet boludan tanju 89/4 terdıbım burdur 58 pıyade alayı ulastıremaya cıktı ekleyın tanısalım bohoho kan_emıcı_wanpir@hotmail.com

 152. tanju :

  kan_emici_wanpir@hotmail.com bı yukardakınde (i)lerı koymamıssım heyecandan

 153. ismail :

  Ismail Yalçın 58.piyade eğitim alay komutanlığı Burdur 89/4 varsa 3 aralık Esenelr otogarında buluşalım arkadaşlar ekleyin haberleşelimm ismail-56@hotmail.com

 154. bende oraya gidiorum 89 a4

 155. ACEMİLİK 28 GÜN

 156. Fırat :

  arkadaşlar acemiliğimiz tam olarak kaç gün sürer??? bir de genelde dağıtımlar hangi ile oluyor???

 157. 81/2 2.tabur 3. bölük :

  Selam millet 81/2 TERTİP burdur 58. TOPÇU alayında görevini yapan varsa tanışalım 2. tabur 3. bölükteydim yeni giden gençlere müjde askerliğe değil tatile gidiyorsunuz ;)

 158. kemal :

  slm.arkadaşlar benim askerlik burdura cıkdı nasıl biyer bilmiyorum inşallah kolay gecer allah hepimize yardım etsin hepimize hayırlı teskereler kardeşlerim

 159. KAAN :

  arkadaşlar bende bu ay gidiyorum 58.piyade alayına hayırlısıyla… ekleyin tanışalım,konuşalım
  powered_by_kaan@hotmail.com

  herkeze şimdiden hayırlı tezkereler.. ;)

 160. sezgin 90/1 :

  slm arkadaslar ben 90/1 ulastırma burdura gıdıyorum allah hepimizi korusun

 161. melikeray :

  slm benim erkek arkadaşımda burdur ulaştırmya gıdıo umarım bütün askerler sağ salim gider gelir herkese hayırlı teskereler anlattıklarınızı okududum içimiz rahatladı teşekkürler…

 162. selam millet58 piyade alayına herkez i beklerim

 163. CEVAT :

  SLM MILET 90/1 KRAL TERTIP GELIYO BURDUR ULASTIRMA HERKESE AYIRLI TESKERELER

 164. ANIL :

  slm ben lüleburgaz dan geliyrm herkez için hayrlısı olsun iyi vakit gecireceğimize inanıyrm orda görüsürüz:)))

 165. evren :

  slm bende 1 hafta sonra bende gidiyom burdura herkese hayırlı teskereler bursadan EVREN HERKESE SLM

 166. mehmethan :

  bende warım 90/1 sıkı dursun orası geliyorum.

 167. yalçın :

  90 1 tertip yer burdur ulaştırma

 168. adanadan besut ben bende 22 şubata burdur ulaştirma ordayım allaha emanet olun dardaşlarım

 169. erman :

  karabükten geliyorum burdur 58.piyade herkes tatil gibi filan diyor kimle konuştuysam ama dağıtım nasıl olur acaba bide piyadelerde acemilik kaç gün?

 170. bilal :

  slm beyler bende burduru cok meraK edıyorum.cok guzel bır yer dıyolar.inşallah öledır.herkese hayırlı teskereler.

 171. şükrü avara :

  23 şubatta teslim olacam bende 58.piyade eğitim alayına[ulaştırma]..alanyadan şükrü.. burdurda görüşmek dileği ile.. arkdaslar eğer beraber olup orada buluşalım diyorsanız bi şekilde irtibata gecleim. kaynaşmak maksatı ile… sebebim_ask21_07@hotmail.com

 172. samet :

  ben samet bende 90\1 tertıp gelıyorum hjerkeze hayırlı teskereler bende dahıl hadı haytırlı olsun vatana mıllete

 173. GÖKSEL ŞEN :

  selam tertipler 90/1 25 şubatta telim olacam antalya merkezden geliorum burdurda görüşürüz

 174. alper :

  slm ankara’dan alper 58.piyade alayı burdur ulaştırma sıkı dur burdur bn geliyorum…

 175. Newzat :

  90/1 burdur merkz ulastırma ne ayaksın burdur

 176. ferit :

  arkadaşlar hiç çekinmeyin rahat bi şekilde gelin siz görevinizi yaprık sürece askrliginiz de çok rahat geçer ben hala burdur da askerim şuan gelin bakalım benim has torunlarım dediniz yorgun artık ama <şaka <<şaka<rahat bi yer sıkmayın kendiniz i hepinize hayırlı teskereler şimdiden şafak 85

 177. MEHMET :

  90/1 SLM BEN ALANYA DAN MEHMET 58.PİYADE ALAYI ULAŞTIRMA BEKLE BENİ BURDUR KOMİTE

 178. Onur :

  selam mıllet bende ıstanbul k.çekmeceden gelıyorum 25 subatta teslım olucam ıstanbuldan gıden arkadaslar varsa haberlesır beraber de gıdebılırız allah hepımızın yardımcısı olsun.

  intahar_mavisii@hotmail.com

 179. AbdulVahit Bostan :

  selam beyler adana dan geliyorum bende 25 şubatta teslim olcaz inşallah herkes güzeldir burdur diyor bakalım göreceğiz ztn fazla kalmicaz orda hadi hayirlisi

  vahitbostan@hotmail.com

 180. metin :

  selam arkadaşlar hepinize.bende kütahya dan askerim.burdur a çıkmış acemi birliğim bakalım hayırlısı diyorum.birde evliyim yani 15 ay yapacağım.çoçuğumunda doğmasına 5 10 gün var yani birliğime 25 inde teslim olacağım.Neyse asker olan arkadaşlarıma hayırlı teskereler,Allah sabır versin,Allah hepimizi sevdiklerimize kavuştursun…metin

 181. mehmet :

  bende 27 şubatta burdurdayım ıspartadan mehmet

 182. hüseyin :

  slm millet bnde sinoptan 90/1 tertip geliyorum oralarda havalar nasıl bilen varmı ona göre hazırlık yapıpda gelelim herkese selamlar şimdiden

 183. sabri ozbek :

  24.02.210 sabri ozbek ben gelıyorum burdura ısallah kotu bı askerlık gecırmem gecırmeyecegımede ınanı yorum allaha emanet olun gardaslarım

 184. çaresiz :

  slm arkadaşlar benim eşiminde burdura gitti fakat önlisans mezunu ve açıköğretimde okuyor şimdi 15 ay diye gitti aöa askerde okulu biterse kısa döneme çevirirlermii doğru bilgisi olan varsa lütfen yazsın

 185. emre :

  slm ben tekirdağ dan emre abim yarın bırlıgıne teslım olacak bu aksam onu cok guzel bır sekılde gecırdık.umarım hepınız cok guzel hayırlı bır askerlık yaparsınız.acemılıgını burdur da yapanlar usta bırlıgıne genelde nerelere gıdıyor.bılen varsa yazarsa sevınırım.

 186. evt benim eşimde burdurda burdur usta birliğini nerde yapıyor bilginiz varsa bişeyler yazın inş.çok uzaklara göndermiyolardır.

 187. taner*büşra :

  ya yakında olsa uzakda olsa bizden ayrılılar onu çok özlüyorum allah hepimize sabır versn

 188. turgay :

  arkadaşlar ben elazıglı turgay bende burdura düştüm 83 dogumluyum allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun…

 189. burak :

  vizyondaki filmlerde artık gösterime giriyor burda..

 190. muhammed :

  86/4 olarak bende orda yaptım üzülecek veya endişe duyulacak bir yer degil güzel bir yer askerler için imkanı güzel olan yer her mehmetçik orda yapabilse askerliği internetinde tut kütüphanesine futbol sahası artık teniz yerleri vs…anlatılmakla sayılmaz orda askerlik yapmak baska güzel günlerim geçti insan ordayken degil ama sivildeyken oraları arıyo hele arkadas ortamı bir baska analar üzülmesin sevdalılar göz yası dökmesin beklemeyi bilmek sabretmektir..

 191. ramazan :

  s.a değerli arkadaşlar 90/ 2 daha bizden kimseler yok gali,ba baştan aşağı bütün yorumları okudum herkes güzel diyor inşallah öle dir. ve bir de sormak istedğim 1 şey var acaba araştırsanız çevrenizden dağıtımlar nerelere çıkıyormuş diyorlar KIBRIS İST. ANKARA D.BAKIR BİLEN EMİN OLAN varmı herkese şimdiden hayırlı tesgereler bu arada afyoan dan. yazı sizler de.

 192. Faik Aydemir :

  arkadaşlar bende trabzon dan geleceğim 90/2 olarak burdur’a Allah nasip ederse. 27 mayıs ta teslim olacağım. trabzonlu arkadaşlar varsa görüşebiliriz trabzon da numaram:05385803173
  Allah a emanet olun faik aydemir

 193. ali öztunç :

  arkadaşlar bende alanyadan 27 mayıs da teslim olacam 58.piyade eğt.aly.kom.nasıl olacak acamilik bilmiyorum 28 gün sürecek diyorlar usta birli nereye veriyorlarmış genelde onu çok merak ediyorum.

 194. mustafa :

  slm arkadaşlar bende KAYSERİDEN geliyorum90\2 kayserili arkadaşlar varsa yazsın ALLAH HEPİMİZİN YARDIMCISI OLSUN GÖRÜŞMEK ÜZERE

 195. ŞAHHİN :

  s.a bende 90/2 olarak gelecegım umarım ıyı bı yerdır herkes ole dıyor ama bakalım ALLAH nasıp ederse 25 ınde ordayım….. BALIKESİR…

 196. mahmut koyuncu :

  slm millet bende d.bakırdan burdur ulaştırma olarak geliyorum hayırlısıylan orda buluşuruz ben mahmut koyuncu d.bakırdan katılan varsa tel 05368988448 e bir çagrı versin beraber gidelim :DDDd

 197. emrah :

  s.a 90/2 gidiyorum ankaralıyım bu burdur çok güzel diyolar yaşamadan bilinmez gidelim görelim bakalım herkese hayırlı teskereler

 198. vehbı :

  slm arkadaşlar bende 90/2 konyadan burdura gidyorum 27.05.2010 da teslim olacagım inş. herkes için hayırlısı olsun 05056180146

 199. durmuş karaçelik :

  slm arkadaşlaşlar ben konyadan 90-2 durmuş karaçelik bende bursaya gidiyorum herkese hayırlı olsun rabbim inşaallahüteala yar ve yardımcı olsun.konyalıyım varsa konyalı 0536 740 45 44 aryın

 200. ozan ince :

  slm arkadaslar bende burdur a geliyorum 90/2 balıkesirden ozan ince orda görüsmek üzere teslim tarihim 27/05/2010 msn adresim ozzy_708@hotmail.com isteyen eklesin garajda bulusur çarsıda sitres atar öyle teslim oluruz :)

 201. ibrahim bilgin :

  selam arkadaşlar burdur merkez ulaştırma trabzon 90/4 gıdıyorum teslim olacagim tarih 29kasim . sadece ulaştırma mi var orada

 202. Ali ALKAN :

  mrb arkadaşlar ben şanlıurfa/c.pınar ilçesinde oturuyorum bende teciliydim 90/4 lerle gidiyorum 3 aralıkta teslim oluyorum hayırlısı bakalım nasıl geçeçk açemillik vede kaç gündür açemilik açaba uzun dönem yapıyom kısa dönem deyil bu arada tskler

 203. ibrahim tekin :

  s.a. ben ibrahim 91-1 burdur merkeze gidiyorum şubatın 23 de oradayım. allaha emanet olunn

 204. hazal boz :

  bnmde sözlümn askerliği burdura cıktı 17 gn sonra gtck ins ıyı bır yerdr onn ıcın cok endişlniyorm allah hepinizin yardmcısı olsn

 205. ramazan :

  selam arkadaşlar bende burdur 91 1 ulaştırma gidiyorum acemi birlik kaç gün yapılyıor orda bilgisi olan varmı

 206. kenan bozdemir :

  merhaba tertıpler bende ayın 26 sında orda olacagım tokatlı varmı gorusmek dılegıyle allaha emanet olun

 207. uğur yılmaz :

  Laz Gelıyooo :))))) Artvin \ Arhavi

 208. MEHMET BERK :

  selam arkadaşalr bende 91/1 olarak burdur ulatırmaya geliyom inşallah güzel bir yerdir…

 209. melekkilli :

  slm benim oğlumda bugün teslim oldu inş allahyardımcınız olsun allah sizleride sewdiklerinize kavuştursun hayırlı teskereler

 210. sein tezel :

  benim abim şu anda burdurda asker oranın çok güzel olduğunu soluor orda herşey varmış kafesi bile orası çok rahatmış erkek olsaydım asker için oranın çıkmasını isterdim …

 211. askerrr :

  Ben de 91/1 olarak samsun sahradan sıhhıye olarak burdurda 30 yataklı ravir gelecegim 18 gün sonra inş nasıl bir yer yardımcı olurmusunuz blen varsa

 212. ismet kaya :

  s.a arkadaşlar 91/2 3’ÜNCÜ P.EĞT.TUG. 58’İNCİ P.EĞT.A.K.LIĞI/MERKEZ/BURDUR :) bende geliyorum nasıl bir yer oldugu hakkında bilgi verebilecek olan varmı :))

 213. halil kara :

  92/2 tertip gelıyom burdur ii bir yerdır inşlh…

 214. halil kara :

  91/2 tertip gelıyom burdur ii bir yerdir inşlh…

 215. seckın tütüncü :

  91/2… 24 mayıs teslim oluyorum vatana millete hayırlı olsun

 216. adem çebi :

  bende burdurda piyade olarak gidecem işallah hakkımızda hayırlısı olur samsunluym samsunlu arkadaş arıyorun oraya giden varsa görüşelim

 217. adem çebi :

  bende burdura piyade olarak gidecem işallah hakkımızda hayırlısı olur samsunluym samsunlu arkadaş arıyorun oraya giden varsa görüşelim

  adem-cebi@hotmail.com

 218. uğur eztekin :

  bende 91/2 burdura qeliorm inşallah qüzel qecer usta birliğimde inşallah hakakrı şırnak tunceli diyarbakıra qönderirler

 219. yunus küçük :

  slm ben istanbuldan yunus 91/2 geliyorum yorumlardan okuduğum kadarıyla çok güzel bir yermiş gelip sizinle orda olmaktan vatani görevimi sizinle yapmaktan onur ve şeref duyarım Allah hepimizin yardımcısı olsun…

 220. zekai çayönü :

  samsun merkezden burdura düşen arkadaşlar burdurda buluşmak üzere….

 221. Ugur Caner :

  Merhaba arkadaşlar bende Burdur 58 Piyade 3. Alay acemi birliği için gideceyim. Ben daha önce Burdur da öğrenci idim. Şansım yaver gitti sanırım. Yine aynı yere düştük. SDÜ üniversite öğrenci iken tiyatro seyretmek için tugaya gitmiştim. Yabancılık çekmem sanırım. Bildiğim bir yer 2 tertip olarak tüm arkadaşları bekliyorum.

 222. adnan Kılıçarslan :

  celiyorum uşaklar 91/1/b rizeli

 223. hanzale :

  tertipler 91-2AKSARAY dan geliyorum herkeze hayirli teskereler

 224. bende mersinde 91/2 tertip gelıyorum 27sinde teslim oluyorum…vatanımıza miletimize hayırlı olsun…

 225. ramazan karan :

  91 2 geliyom bnde gardaslar

 226. egemen ince :

  merhaba arkadaşlar. benimde acemilik burdura cıktı. 26 mayısta teslim oluyorum. izmirden sevgiler.

 227. ali dölek :

  millet bende mersinden 91/2 tertip
  25 teslim oluyrum acaba nasıl bir yer olacak

 228. vedat karademir :

  91\2 bende varım tertipler hepimizi allah kurtarsın:)

 229. AHMET ŞAHİN KARAHAN :

  BENDE 58Cİ PİYADE EREĞİTİM ALAYINDA YAPTIM 85.2 YAPTIM OĞUNLER GELMEZ BİRDAHA VAYBE NEKADAR GÜZEL GÜNLERDİ ARKADAŞLAR ALLAH HERKEZE NASİP ET SİN ŞALLI BİR GÖREV BEN ÇOK MEM NUNDUM YERİ GELDİ AĞLADIK YERİ GELDİ DUYGUSAL ANLAR YAŞADIK AMA BULARDA ASKERLİĞİN TUZU BİBERİ

 230. HİCRAN ARAS :

  MERABALAR SU ANDA BENİM OGLUMDA BURDURDA ASKERİ GÖREVİNİ VAPMAKTA ALLAH TÜM ASKERLERIMIZ KORUSUN HAZIRAN 24 DE YEMİN TÖRENLERI VAR BEN BİR TÜRK VATANDASI OLARAK TÜM ASKERLERIMIZLE GURUR DUYORUM BURDURDA Kİ KOMUTANLARIMIZA COK TEŞKÜR EDERIM SAYGILARIMLA HİCRAN ARAS

 231. abcde :

  ya suranın numarası falamn yok mu biri bana yardımcı olsun.. :( bu askeriyenin numarasını istiyorum çok aciL!!!!! :(

 232. kadir :

  Ben ankara/keçiören/aktepeden/( kadir), benimde acemi birliği burdur 58. piyade ulastırmaya çıkmış şöför olarak anladığım kadarıyla burdaki herkez şöför eğitimi alıp çeşitli yerlere dağıtılıcak.Allah sonumuzu hayır etsin.herkez tertibini kollasın.Bize bizden başkasının yararı dokunmaz Allaha emanet olun.

 233. ali karasu :

  bende yarn yola ckyrum burdur piyade alayna inşllah guzel gecer,zorda olsa yparz yınede sıvıl hayattan zorolmaz bence..!

 234. KAAN GÖKSAL :

  bende 92 1gelıyom burdur bekle benı ulaştrma olarak arkadaslar herkese hyrlı teskereler dılıyorum

 235. suat karpuz :

  arkadaşlar bende 25 şubat da teslim oluyorum 92/1 burdur merkez piyade nasıl bir yer oldugunu cok merak ediyorum herkez güzel yer diyor hadi hakkımızda hayırlısı

 236. ahmet erdoğan :

  selam arkadaşlar bende (92/1) (3’üncü p.eğt.tug. 58.inci p.eğt.a.k.lığı)(burdur/merkez)’e geliyorum yorumlarınızı okudum inşallah dediğiniz kadar güzel yerdir.
  herkese hayırlı teskereler.

 237. İnanç ankara :

  selam lar herkeze bende 92/2 Geliyorum Burdur”a teslimat nisan 26 teslim olacam allahtan hayırlısını istiyorum Vatanımı En İyi Şekilde yapmak İstiyorum Allah Bizi İyi Kişilerle Tanıştırsın (En İyi Şekilde İşini Yapan Vatan Askeri’dir.) Allah Yardımcımız Olsun. Saygılarımla

 238. vedat sarıkaya :

  arkadsaşlar bende geleiyorum burdura 92/2

 239. ibrahim erdoğan :

  bende ulastırma olarak gıdıyorum arkadaslar… ??? :))

 240. onur baba :

  slm arkadaşlar ben izmirden onur 92/2 nin B si olarak ulaştırma 58.piyade alayına cıktım temmuzun 2. ordayım eğer varsa tertiplerimi beklerim allahın izniyle ve anlımızın akıyla gururlanarak bu görevide yerine getireceğiz unutmayın VATAN BORCU NAMUS BORCU….. tabiki günü gelecek ailemizin içinde olacagız herkese simdiden hayırlı teskereler allaha emanet olun….

 241. ahmet atakan :

  slm arkadaşlar bende şimdi çıktım acemiliği bitirdim 92\2 gelenler çok sanslı rahat yer

 242. oguz özcan :

  valla ben 92\2 a gurubu gıtım ama cok super gectı ve yemın torenımden hemen sonnra dısarı cıkardılar herkesı orsı cok guzel ama temmuzda gıdecek ler gunes kıremı alın yanınıza yoksa sıyan bır vazıyette kelırsınız ben mayıs ta gıtım yandıysam sız kavrulursunuz

 243. oguz özcan :

  ha bu arada 2 tabur 5 bolugun tumkomutanlarına ve tum kadro askerlerıne selam olsunnnn

 244. cem toprakçı :

  ben 92/3 nin gidiyorum herkezin belerim
  sakarya

 245. abdürrezzak emlik :

  bende gidiyorum cuma günü burdura 92/4

 246. ben 93{1] b gurubu olarak geliyorum 18 marta ordayım hayırlısı herkes ii diyor

 247. Umut Özkan :

  Arkadaşlar 93/2 (b) grubu olarak Burdur’a gitcem.
  Acaba hangi bankamatik mevcuttur.
  19Haziranda havanın durumu ne olabilir yanıt bekliyorum lütfen…

 248. özgürKRAL :

  9372 burdur 58 piyade eğitim tugayı :) allah yardımcım olsun

 249. beytullah :

  Burdur nereye göndriyor ???

 250. EMRE ALTUNTERİM :

  arkadaslar 93/2 olarak 58.pıyade er egıtım alayına 10 mayısta gıdıyorum tum 93/2 arkadaslara sımdıden kazasız belasız teskere almasını temennı ederim sakaryalı gelıyor

 251. Dreaxsy :

  Arkdaslar ben istanbul Kartal’dan 93/3 . 58’İNCİ P.EĞT.A.K.LIĞI/BURDUR MERKEZ Ekim 9 da teslim herkeze hayırlı tezkereler Rabbim cümlemizin yardımcısı olsun

 252. Hakan :

  asker öğretmenlik temel eğitim süresinde değişme var mı yine 18 gün mü yoksa arttımı?

 253. ben şanlıurfadan orya gelyorum cok yorucu olcak 93/3

 254. benim sevgilim de burdurda askerlik yapiyor cok memnun insalah hayirlisiyla bitirir onu cok ozledim seni cok seviyorum askimmmmmmmmm

 255. 94-2 haziran da orası nasıl bir yer

 256. mert benli :

  burdur çok güzel süper yer .. hele bide 2.tabur 6.bölüğe düşerseniz eğitim yok rahatlık var komutanlarda 10 numara gürkan astsubay komutanlık değil abilik yapıyor …

 257. durmus :

  3 . P.EĞT.TUG. 58 İNCİ P.EĞT.A.K.LIĞI/BURDUR MERKEZ agustos 8de ordayim allahin izniyle (konyadan)

 258. ozan d.çakan :

  3 . P.EĞT.TUG. 58 İNCİ P.EĞT.A.K.LIĞI/BURDUR MERKEZ 14 eylülde ordayım bekle beni k.k :D

 259. Antepli SefaDarıcıoğ :

  3 . P.EĞT.TUG. 58 İNCİ P.EĞT.A.K.LIĞI/BURDUR MERKEZ
  19 Aralık 2014 – Oraya geleceğim , dedelerimden orasının son durumuyla ilgili bilgi alabilirmiyim ? ( Ali abimin selamı ile geliyorum )

 260. dogan gunes :

  3.P.EGITIM.TUG. 58 INCI P.EGT.A.K.LIGI/BURDUR MERKEZ
  17 sinde bende ordayim.

 261. fırat akarsu :

  3. p.egt.tug. 58 inci p.egt a.k.lıgı BURDUR\MERKEZ kasımın 6 sında ordayım.

 262. adanali kadir :

  3 piyade eğitim tugayı 58 piyade eğitim alay komutanlığı burdur 5 kasımda ordayım ıns herkeze hyrlı teskereler..

 263. Cetin KARAMAN :

  3.P.EGITIM.TUG. 58 INCI P.EGT.A.K.LIGI/BURDUR MERKEZ
  6 kasım’da ordayım.simdiden hayırlı teskereler arkadaşlar.

 264. 58. piyade alay komutanlığında hangi bankamatikler. Var öğrene bilirmiyim bilen varsa

 265. 58.piyade alay komutanlığında hangi bankamatikler vardı öğrene bilirmiyim bilen varsa eğer 17 sinde Burdur’a. Gidiyorum. 94.4.b

 266. gokhan yildirim :

  20 Aralikta burdurdayim :)

 267. mahsum akış :

  şafak 364 bitti bitecek

 268. ahmet :

  burdur nasıl ve nereye atıyor gençler

 269. Kolay gelsin. Yukarda yorumları okudum. Bu dediğiniz 88/1 ne oluyor. Bende ulaşımda olcam bu kasımın 7sinde başlıyor askerlik Burdur Merkez 3.piyade eğitim tugayı 58. P.EĞT.A.K.LIĞI’nda askerlik yapcam. Açılımını bilmiyom Sevk bengesinde böyle yazıyor? Bir de ben sertifikalarımı götürüp ek hizmet olarak bilgisayar hocalığı da yaparım diyecem. Öyle bir şey yapmama izin verirler mi? Bilen varsa bana
  barishanedani@gmail.com adresinden ulaşabilir.

 270. Abdullah İREN :

  Selamun aleykum arkadaşlar.Burdur 58.piyade alayında acemi birliğimi 28 gün oalrak tamamlamayı düşünüyordum fakat komando seçmelerine heyet gelince gaza gelip katıldım.sporcuyum ve fiziğimden dolayı komando olmam kaçınılmaz oldu.Şimdi keşke olmasaydım diyorum. Hakkari/Dağlıca/dağ komando tabur komutanlığı/5/2.Dua edin ve komando olmayın

Yorum Yazın

Epostanız yayınlanmaz. * işaretli alanları doldurunuz.

*
*